مهندس بهرام جوادپور

مهندس بهرام جوادپور ، بنیانگذار هلدینگ آذرگستران آسیا و رییس هیئت مدیره و مجامع شرکت ها و کار آفرین خودساخته و نخبه کشور ، متولد یازدهم خرداد ماه ۱۳۵۶ هجری شمسی در شهر تبریزی می باشد و نخستین فعالیت اقتصادی خود را در حین تحصیل ، نزد پدرشان که از بازرگانان خوش نام و اهل فضل منطقه محسوب می شدند ، آغاز نمودند.

تحقیقات گسترده این نخبه کشوری پیرامون صنایع پلیمری کشور که به بیش از ۲ دهه می رسد و با بازدیدهای متوالی از کارخانجات مختلف در جهان و ارائه چندین مقاله در این زمینه منجر به راه اندازی خطوط تولید گسترده در زادگاه تولد و سایر شهرهای کشور شد.

در نهایت این اندیشه به شکل گیری چندین برند جهانی از جمله Weecare، Uniled ، Unimed ، Chicky-Munkey ، Mumsun و …. گردید . اکنون بیش از ۵۰۰ نیروی فعال بطور مستقیم و بیش از ۳۰۰۰ نفر به طور غیر مستقیم در کارخانجات ، شرکت های پخش و شرکت های تحقیقاتی در سایه ای تفکر ارزنده و ارزشمند شامل می شود به عنوان یکی از پویاترین گروه های اقتصادی برآمده از بخش خصوصی و بالیده از همت فردی و بدون هیچ وام بانکی اکنون به مثابه الگویی پیشرو و مثال زدنی ، خون امید را در رگ های صنعت ملی جاری ساخته است و کارآفرینی را به بهترین شکل خود متبلور می سازد.

آقای مهندس بهرام جوادپور ، بنیانگذار هلدینگ بزرگ آذرگستران آسیا و یکی از کارآفرینان برتر کشور، نخستین فعالیت اقتصادی خود را در حین تحصیل رشته میکروبیولوژی، نزد پدرشان که از تجار خوشنام فرش در ایران و کشورهای همسایه ایران حساب می شدند ، آغاز نمودند. ایشان در انتهای دوره تحصیلات دانشگاهی اقدام به تاسیس مغازه سیسمونی و واردات محصولات پلیمیری مادر و کودک (انواع شیشه شیر و پستانک و …. ) در تبریز نمودند.

تحقیقات گسترده مهندس جوادپور در خصوص محصولات پلیمری از همان زمان آغاز گردید. در سال ۱۳۸۲ ایشان به دلیل تقاضای بازار ایران و نبود محصولات پلیمیری کودک با کیفیت برتر، طی بازدید های متوالی که از کارخانجات مختلف در دنیا داشتند با مجموعه بوردا تجارت با مدیریت آقای ساواش دموراگ که حدود ۲۰ سال سابقه تولید و عرضه محصولات را داشتند آشنا شدند، که در سال ۱۳۸۳ شرکت آذرگستران به عنوان نماینده انحصاری محصولات برند BURDA WEE در ایران شد.

آذرگستران با کسب مجوز رسمی از وزارت بهداشت ایران به عنوان اولین وارد کننده محصولات مراقبتی و ملزومات تغذیه کودک با چشم انداز شروع تولید این قبیل محصولات در سال های آینده با بسته بندی کاملا بهداشتی در زمانی که کلیه محصولات تولید داخل به صورت فله ای و بدون بسته بندی بهداشتی و استاندارد در بازار عرضه می گردد ، در کشور شناخته شد . این شرکت با هدف ارتقاء سطح سلامت و بهداشت خانواده ، در سطح بین المللی با تیم مجرب و جوان تحصیل کرده در گرایش رشته های مختلف دانشگاهی به عنوان وارد کننده محصولات پلیمری کودک فعالیت خود را در سطح داروخانه ها ، فروشگاه های PRIVATE LABEL زنجیره ای ، گالری ها و فروشگاه های محصولات کودک و سیسمونی در ایران آغاز نمود. در سال ۱۳۸۵ با توجه به نیاز بازار به دستمال مرطوب، شرکت آذرگستران اقدام به تولید به صورت کارکیت خالی و واردات آن و ثبت آن با برند AQUA SAFE از ترکیه در ایران نمود.

با توجه به تحصیلات دانشگاهی مرتبط (میکروبیولوژی) موسس مجموعه و تحقیقات گسترده ای که ایشان در زمینه امکان سنجی تولید دستمال مرطوب در ایران انجام دادند، با همکاری یکی از فرمولاسیونرهای مطرح، نسبت به فرمول سازی محصولات بدون پارابن، بدون الکل و بدون صابون و مواد رنگی اقدام نمودند.

در اوایل سال ۱۳۹۶ با توجه به تجربه و تحقیقات گسترده ای که ایشان در واردات و تولید محصولات پلیمری مادر و کودک داشتند، اقدام به تولید محصولات در مجموعه رزپلیمر نوین بهداشت در محیط کاملا بهداشتی را آغاز نمودند. اتکا به تجربه و دانش و وجود مشتریان هوادار و وفادار سرمایه ای ارزشمند در مسیر رشد و تعالی این هلدینگ می باشد و خواهد بود.

سایر برند ها

در حال حاضر هلدینگ آذرگستران آسیا با برند های وی کر، یونی لد، یونی مد، بب سان، هلو کلین، یونی سافتو واش تکس در بازار مشغول به تولید ، عرضه و صادرات می باشد. به عنوان یکی از پویاترین گروه‌های اقتصادی برآمده از بخش خصوصی و بالیده از همت مردمی، اکنون به مثابه الگویی پیشرو و مثال زدنی، خون امید را در رگ‌های تولید و صنعت ملی جاری ساخته و کارآفرینی را به بهترین شکل خود متبلور می‌سازد.

با لطف الهی و با همکاری تیم مجرب لابراتوار آرایشی و بهداشتی رزآرای آسیا در سال ۱۳۹۰ ، به عنوان یک واحد پیشرو در صنعت آرایشی ، بهداشتی و محصولات مادر و کودک برای اولین بار در ایران اقدام به تولید دستمال مرطوب ، شامپو ، روغن ، لوسیون ، انواع صابون و محصولات بانوان ، لاک پاک کن ، دستمال بهداشتی بانوان ، دستمال دست و صورت و … بدون پارابن با برند تجاری وی کر، یونی لد و یونی مد نموده است. وجود ارتباط سازنده میان جامعه پزشکی کشور و هیئت علمی تحقیق و توسعه رزآرای آسیا و وجود ۱۴۰ نفر پرسنل تحصیل کرده باعث گردید با استفاده از نظرات و بازخوردهای گران بهای متخصصین کشور محصولات تولیدی شرکت با کیفیت روزافزون در بازار عرضه شدند.

در سال ۱۳۹۵، جناب آقای مهندس بهرام جوادپور ، با توجه به پیشینه قبلی که از شرکت تولیدی با برترین برند تولید کننده انواع دستمال مرطوب در ایران داشته اند، و همچنین باتوجه به نیاز داخلی به الیاف دستمال مرطوب و واردات از اروپا، تصمیم به راه اندازی مجدد گروه صنعتی نیکو با نام رزنرمین تامین نمود. لازم بذکر است یکی از مسائلی که همواره مورد توجه مدیران این گروه بوده و هست، توجه به کیفیت کالای تولیدی و بهبود مستمر آن است که این شرکت تولیدی با بهره گیری از روش های نوآورانه، محصولات خود را با برترین و منحصرفردترین کیفیت به مشتریان خود در هر سطحی از تقاضا تبدیل نموده است.
باتوجه به اینکه اسپانلس ،به میزان روز افزون از کشورهای دیگر جهت مصرف صنایع بهداشتی و سلولزی وارد می گردد و با در نظر گرفتن مزیت های نسبی کشور در خصوص تولید و همچنین ازدیاد مصرف روز افزون جهان ، با همت و برنامه ریزی مدیران شایسته این سازمان، این شرکت سهم کوچکی در تامین نیاز داخلی کشور و همچنین عرضه و صادرات محصولات با کیفیت برتر به سایر کشورهای اروپایی نیز داشته است.

نوآوری‌ها

  • واردات و ثبت پستانک غذاخوری برای اولین بار در ایران
  •  واردات و عرضه محصولات کودک در بسته بندی دارویی ( برای اولین بار در کشور)
  •  تولید محصولاتی با شاخصه های مهم Paraben Free ، SLS Free برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ با همکاری یکی از مطرح ترین فرمولاسیونرهای دنیا